26 Eylül 2023
  • Ankara22°C
  • İstanbul22°C
  • İzmir25°C
  • Giresun21°C

CANİKLİ:CHP BOĞAZINA KADAR GEZİ PARKI EYLEMLERİNİN İÇİNDEDİR

CANİKLİ:CHP BOĞAZINA KADAR GEZİ PARKI EYLEMLERİNİN İÇİNDEDİR

CANİKLİ:CHP BOĞAZINA KADAR GEZİ PARKI EYLEMLERİNİN İÇİNDEDİR

21 Haziran 2013 Cuma 00:02

AK Parti Grup Başkanvekili ve Giresun milletvekili Nurettin Canikli, Taksim Gezi Parkı';nda yaşanan olaylarını değerlendirirken, hedefin Başbakan olduğunu söylerken CHP'nin de sonuna kadar boğazına kadar bu işin içinde olduğunu belirtti.

Canikli, olayların  arkasındaki tek planın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı devirmek olduğunu kaydetti.

Çorlu Gazeteciler Derneği’nde konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Canikli, gösterilerin arkasındaki tek planın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı devirmek olduğunu  söyledi.988489_441498899279055_471956502_n.jpg

DIŞ ODAKLAR BAŞBAKANIN GİTMESİNİN PEŞİNDE

 

Canikli, yaptığı açıklamada, “Dış odaklar Başbakan giderse her şey rahatlar her şey normale döner şeklinde aktarıyorlar. Sonra Almanların 3. havaalanına çok büyük itirazları vardı. Bir ara Lufthansa ile THY ile arasında ilişkiler ile ilgili olarak haberler çıktı. THY'nin çok hızlı büyümesi, bazı hava yolu şirketlerini almak istemesi Almanları, Lufthansa'yı çok rahatsız etti. O zaman bu rahatsızlıklar gündeme gelmişti. 3. havaalanının yapılması demek THY'nin önünün açılması demek ve kimsenin tutamayacağı bir noktaya gelmesi demektir. Almanların bundan rahatsız olduğunu biliyoruz. İngilizlerin Kanal İstanbul'dan rahatsız olduğunu biliyoruz. Lozan Antlaşması, Montrö Sözleşmesine aykırıdır diye rahatsız olduklarını biliyoruz. Aynı İngiltere ve Almanya'nın yaptığımız nükleer şeylerden rahatsız olduklarını biliyoruz. Bunları çok açık bir şekilde ifade ettiler. Bunlarla arasında direkt bir bağlantı var mıdır? Tespit olarak henüz yok maddi olarak delil yok ama ben bu aradaki bağa şahsen yürekten inanıyorum.” dedi. 
                    

  
 

Canikli, “BBC böyle yapacak bir anda canlı yayında saatlerce Türkiye'ye bağlanacaklar ve Türkiye'de Türk baharı başladı ve bu iş bitiyor, Tayyip Bey gidiyor, desteği kalmadı diyecekler. Bütün yayınlar böyle. Büyük fotoğrafın bir yerinde duran o masum görüntü duruyor ama daha sonra büyük fotoğrafa baktığınızda bütün bunların hepsi belgelendi müthiş bir organizasyon söz konusu. Organize, saat gibi tıkır tıkır işleyen bir sistem var ve maalesef CHP’de sonuna kadar boğazına kadar bu işin içinde” diye konuştu.

 

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.