18 Mayıs 2022
  • Ankara13°C
  • İstanbul16°C
  • İzmir19°C
  • Giresun15°C

GÜVERCİNLİKLİLERE ÇANAKKALLE RUHU YERİNDE ANLATILDI

Güvercinlik köyü kalkındırma ve güzelleştirme derneğinin organizasyonunda, Çanakkale gezisi düzenledi, Çanakkale Destanı'nın 100. Yılında savaşın yaşandığı alanları gezen dernek üyelerine Çanakkale ruhu yerinde anlatıldı.

GÜVERCİNLİKLİLERE ÇANAKKALLE RUHU YERİNDE ANLATILDI

04 Haziran 2015 Perşembe 13:16

Çanakkale Destanı'nın 100. yıldönümü nedeniyle düzenlenen gezide Ülkenin adeta kaderinin belirlendiği cepheleri gezen dernek üyeleri ve aileleri duygusal anlar yaşadılar. İlk kez Çanakkale'yi görme imkânı bulan dernek üyeleri sabahın ilk ışıkları ile birlikte başladıkları ziyaretlerine akşama kadar sürdürdüler. Gün boyunca Kilitbahir Kalesi, Namazgâh Tabyası, Rumeli Mecidiye Tabyası, Seyit Onbaşı Tabyası, Şahindere Şehitliği, Şehitler Abidesi, Seddülbahir, Yahya Çavuş Mıntıkası, Kanlısırt, Kırmızısırt, 57. Piyade Alayı Şehitliği gibi tarihi yerlere ziyaret eden Güvercinlikliler adeta 100 yıl öncesine yaptıkları yolculukta Çanakkale ruhunu yaşadılar.

guverncinlik-koyu.jpg

Çanakkale gezisiyle ilgili açıklama yapan ilçemizin Yardımsever İş Adamlarından Güvercinlik köyü kalkındırma ve güzelleştirme derneği Başkanı Elvan TURAN, " Dernek üyelerini ve ailelerini Çanakkale'ye götürerek tarih şuurlarının oluşmalarında katkı sağladığımızı düşünüyoruz. Dernek üyelerimiz bu vatanın nasıl ve ne şartlarda kazanıldığını yerinde görme imkânı oldu. Katılan herkes çok etkilendiler" dedi ve geziye verdikleri katkıdan dolayı Üsküdar Belediye, Ataşehir Belediyesine teşekkür ederek, gittikleri Çanakkale şehitliğinde, vatanları için canlarını veren tüm şehitlere dua ettiklerini söyledi.

guverncinlik-koyu-003.jpg

guverncinlik-koyu-002.jpg

Sadece mekân ziyareti değil aynı zamanda tarihsel bir süreci de adata yaşarcasına bir gezi yaptıklarını belirten katılımcılar, kendilerini bu imkânı sağlayan dernek Başkanı Elvan TURAN’A teşekkür ettiler.

guvercinlik-koyu.jpgguvercinlik-koyu-001.jpgguvercinlik-koyu-002.jpg

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.