06 Temmuz 2020
  • Ankara26°C
  • İstanbul29°C
  • İzmir32°C
  • Giresun26°C

KAYMAKAMLIĞIMIZIN PROJESİNE DOKA DESTEĞİ

KAYMAKAMLIĞIMIZIN PROJESİNE DOKA DESTEĞİ

KAYMAKAMLIĞIMIZIN PROJESİNE DOKA DESTEĞİ

14 Temmuz 2011 Perşembe 13:27

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) tarafından 2010 yılında Turizmde Bölge potansiyelinin harekete geçirilmesine yönelik Mali Destek Programı ve Turizme yönelik küçük ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında uygun proje başvurularının kendisine sunulması için 22 Aralık 2010 tarihinde teklif çağrısı ilanı çıkarmıştır.
Kaymakamlığımız ilçemizin turizmde bir adım daha atabilmesi için “İlmek İlmek Turizm” adlı projesini DOKA'ya sunmuş projemiz DOKA tarafından kabul görmüştür.
Projemizin amacı, unutulmaya yüz tutmuş geleneksel el sanatlarının Turizm amaçlı hale getirilerek ilçemizin ismini turizm meraklılarına duyurmak ve bu el sanatlarını yaşatmaktır .Kaymakamlığımızın hazırlamış olduğu İlmek İlmek Turizm adlı projede Şebinkarahisar da çok eski tarihten beri yöresel dokuma mesleği olan Tamzara dokumasının canlandırılarak bir turizm objesi olarak bölgenin tanıtımına ve turizmine katkı sağlaması için ürün satış,demonstrasyon çalışmalarının yapılmasıdır.
Projenin hedeflerinden biriside dezavantajlı grupların (özürlüler,kadınlar,eski hükümlüler) Tamzara dokumacılığı konusunda var olan işgücünü destekleyerek turizm altyapısına kazandırmak,Şebinkarahisar da ve Türkiye'de ihtiyaç duyulan Tamzara dokuması ihtiyacını karşılamak, bölgedeki iş gücü potansiyelini geliştirmek,yeni bilgi ve beceri kazandırarak kaliteli üretim sağlamaktır.
Proje için DOKA ile sözleşme imzalanmış olup, kaymakamlığımızın uygulayacağı İlmek İlmek Turizm adlı proje ile İlçemiz Turizm de bir adım daha atmış olacak, Sosyal ve Kültürel bakımdan zenginlik kazanacaktır.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.