04 Haziran 2023
  • Ankara19°C
  • İstanbul19°C
  • İzmir25°C
  • Giresun20°C

ŞEBİNKARAHİSAR DA TERÖRE KARŞI TEK YÜREK OLDU

Son günlerde meydana gelen terör olaylarına karşı Şebinkarahisar’da sessiz kalmadı. Yüzlerce vatandaş ellerinde bayraklarla Şebinkarahisar cadde ve sokaklarında terörü kınayan sloganlar eşliğinde yürüyüş yaptılar.

ŞEBİNKARAHİSAR DA TERÖRE KARŞI TEK YÜREK OLDU

10 Eylül 2015 Perşembe 00:32

Şebinkarahisar'da halk tarafından terör olaylarına tepki amacıyla yürüyüş düzenlendi.

Terminal binası önünde toplanan halk, tarihinin en büyük katılımlı konvoyuyla teröre tepki gösterdi. Çok sayıda duyarlı vatandaşın katılımlarıyla önce çok uzun bir konvoy gerçekleştiren vatandaşlar, ardından terminal binası önünde toplanıp sloganlar eşliğinde şehir merkezine kadar yürüyüş yaptı. Daha sonra asker, polis ve kaybettiğimiz şehitler için merkez cami imamı Nevzat Çiftçi eşliğinde dualar edildi. Akabinde istiklal marşı okunduktan sonra, halk herhangi bir olaya mahal vermeden dağıldı.

  Ülkemizin büyük bir kaosa sürüklenmeye çalışıldığı bu günlerde, tüm Türkiye halkının sağduyulu davranıp, herhangi bir iç karışıklığa meydan vermemesi en büyük dileğimiz. Özellikle son günlerde, içeriden ve dışarıdan bu karışıklığı çıkartmak isteyen çeşitli gruplar, sosyal medya üzerinden çeşitli provokatif eylemler düzenleyip, ülke içinde halkı birbirine düşürecek ve kaos oluşturacak eylemler düzenlemektedir. Tüm halkımızın dikkatli davranıp, galeyana gelmemesi ve tepkilerini silah ve şiddet kullanmadan gerçekleştirmeleri ülkemiz için en hayırlısı olacaktır.

 Son yıllarda Suriye’ de çıkartılan iç karışıklıklarda, çeşitli ajanlar Suriyeli vatandaşlar gibi görünerek, sosyal hesaplardan şiddet içeren olaylara davetiye çıkarttı ve çok sayıda eylem gerçekleştirip, ülkenin kaosa girmesinde çok büyük rol oynamışlardır. Aynı yöntem bizim ülkemizde de denenmekte, çeşitli grupları birbirine düşürüp olayları körüklemek adına özellikle twitter üzerinden eylem çağrıları yapılmaktadır. Yine yalan haberlerle devlet ve güvenlik güçleri itibarsızlaştırılmaya çalışılmaktadır.

  Bugün ülkemizin tek ihtiyacı, herhangi bir siyasi kargaşaya girmeden tek yürek halinde birlik olmak, terörü, uzantılarını ve destekçilerini sonuna kadar lanetlemek ve üzerimize düşeni yapmaktır.

img-20150909-wa0000.jpgimg-20150909-wa0001.jpgimg-20150909-wa0002.jpgimg-20150909-wa0002.jpgimg-20150909-wa0004.jpgimg-20150909-wa0004-001.jpg

ŞEBİNHABER / ŞEBİNKARAHİSAR - BARIŞ BÖLÜK

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.